Wysokiej klasy metalowe modele opracowano we współpracy z Lucasfilm na wzór oryginałów wykorzystywanych w kolejnych częściach Gwiezdnych wojen. Dzięki drobiazgowemu wykonaniu
całą kolekcję cechuje precyzja sięgająca najdrobniejszych szczegółów.
Legendarny frachtowiec Hana Solo
Sokół Millennium na pozór wygląda jak wszystkie lekkie frachtowce koreliańskie: kadłub w kształcie dysku, luk towarowy między wystającymi z przodu szczękami i kokpitem umieszczonym asymetrycznie ponad pokładem. Jednak pod jego pancerzem kryje się wiele technologicznych udoskonaleń, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Odkryj tajemnice Sokoła Millennium, poznaj jego kolejne modyfikacje, studiuj plan budowy i poznaj jego wszystkie tajemnice...
W kioskach: 23.02.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec Luke’a Skywalkera
X-wing zawdzięcza nazwę dwóm parom skrzydeł umieszczonych
nad sobą, które może rozstawiać w czasie walki, aby polepszyć sterowność statku. X-wing, obok supernowoczesnych działek laserowych umieszczonych na końcach rozkładanych skrzydeł,
był wyposażony w wyrzutnie torped protonowych, generator energii, hipernapęd i droida astromechanicznego. Luke Skywalker latając myśliwcem X-wing, zniszczył pierwszą Gwiazdę Śmierci.
W kioskach: 09.03.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec Dartha Vadera
Stworzenie projektu TIE Advanced x1 wymusiły początkowe sukcesy taktyki stosowanej przez myśliwce Sojuszu oraz wymagania lorda Vadera. W efekcie powstał myśliwiec będący wielkim krokiem naprzód w stosunku do istniejących TIE. Jednak prototyp nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji, gdyż dowództwo Floty Imperialnej zaniechało projektu z powodu wysokich kosztów jednostki.
W kioskach: 23.03.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Statek Anakina Skywalkera
ETA-2 Actis - następca Delta-7, myśliwca Jedi klasy Aethersprite.
Ten zwrotny statek szybko stał się znany jako myśliwiec przechwytujący Jedi. Latając statkiem tego typu, Anakin Skywalker utrwalił swoją reputację najlepszego pilota Jedi, a Darth Vader polował w nim na ostatnich mistrzów jasnej strony Mocy.
W kioskach: 06.04.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Bojowa maszyna krocząca Imperium
Uniwersalny transporter bojowy jest przypuszczalnie najgroźniejszym pojazdem szturmowym, jaki kiedykolwiek zbudowano. Inżynierowie Imperium zaprojektowali go z myślą o sianiu postrachu wśród żołnierzy wroga. W walkach na lodowej planecie Hoth brała udział specjalna jednostka złożona z oddziałów piechoty zimowej i maszyn AT-AT. Naprzeciw nich stanęła Eskadra Łotrów Luke’a Skywalkera. Zmagania te przeszły do historii pod nazwą „Bitwy na Hoth”.
W kioskach: 20.04.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Niszczyciel klasy Imperial
Począwszy od pierwszych projektów pochodzących jeszcze z czasów Republiki, stożkowata sylwetka krążownika Imperium uległa znacznym zmianom. Statków rycerzy Jedi wypatrywano z dumą i nadzieją, gdyż przemierzały galaktykę, niosąc pokój jej mieszkańcom. Natomiast przytłaczające ogromem gwiezdne niszczyciele kosmiczne Imperium budziły trwogę. Należą one do najbardziej znanych statków świata Gwiezdnych Wojen.
W kioskach: 04.05.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Statek transportowy klasy Lambda
Promy kosmiczne klasy Lambda opracowano w Sienar Fleet Systems. Służyły one w całej flocie Imperium jako lekkie statki transportowe. Posiadały lekkie uzbrojenie: ruchome sprzężone działa plazmowe i dwa działa laserowe pod kokpitem. Głównym zadaniem promów było dostarczanie agentów na teren wroga i ewakuowania ich stamtąd . Sojuszowi udało się przechwycić prom Tydirium. Wykorzystano go do desantu niewielkiego oddziału komandosów na lesisty księżyc Endor.
W kioskach: 18.05.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Rozrywkowy statek szefa gangu
Khetanna z jej błyszczącymi pomarańczowymi żaglami, opancerzonym kadłubem i zamontowanym na pokładzie potężnym sprzężonym działem laserowym była postrachem całej Tatooine. Przebudowana luksusowa barka została wyprodukowana na zamówienie przez Ubrikkian Industries, a należała do Jabby - jednego z najbardziej występnych bossów podziemia w całej Galaktyce.
W kioskach: 01.06.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Tajna broń generała Rebeliantów
Przez długi czas lśniący, klinowaty A-wing był najszybszym myśliwcem w całej Galaktyce. Latanie tym małym statkiem, z ciasnym kokpitem wtłoczonym między dwa ogromne silniki, wymagało od pilota maksymalnej koncentracji. Wystarczył jeden błąd, by delikatny myśliwiec zamienił się w kupę złomu!
W kioskach: 15.06.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Śmigacz Eskadry Łotrów
Gdy wysokie dowództwo Rebeliantów zdecydowało o przeniesieniu głównej bazy, nazywanej bazą Echo, na szóstą, największą planetę układu Hoth, wiadomo było, że mroźna planeta stanowić będzie szczególnie trudne wyzwanie dla żołnierzy Sojuszu. Brakowało w szczególności statku patrolowego, niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa wokół bazy, zdolnego do operowania w surowych warunkach planety. Konstruktorzy Sojuszu stanęli na wysokości zadania i stworzyli snowspeedera!
W kioskach: 29.06.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Śmiercionośna stacja bojowa Imperium
Po bitwie nad Yavinem wydawało się, że zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci oznacza koniec stworzonej przez Tarkina doktryny rządów strachu. W rzeczywistości Imperium natychmiast przystąpiło do budowy nowej, jeszcze większej i potężniejszej Gwiazdy Śmierci, wychodząc z założenia, że pełne wprowadzenie w życie doktryny Tarkina wymaga ostatecznego rozbicia Sojuszu Rebeliantów - ostatniej nadziei na sprawiedliwość w Galaktyce.
W kioskach: 13.07.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec szturmowy Rebelii
Począwszy od akcji zniszczenia podwójnego działa jonowego okrętu Malevolence w czasie wojen klonów, poprzez rozpaczliwy atak na Gwiazdę Śmierci w bitwie o Yavin, a kończąc na zdawać by się mogło niemożliwym zwycięstwie nad Yuuzhan Vongami myśliwiec szturmowy Y-wing był strażnikiem pokoju i sprawiedliwości. Pomimo starzejącej się technologii ten sprawdzony w boju statek nadal pełnił służbę w całej Galaktyce.
W kioskach: 27.07.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Królewski myśliwiec N-1
Myśliwiec kosmiczny N-1 produkcji Theed Palace Space Vessel Engineering Corps był kwintesencją myśli technicznej i filozofii mieszkańców Naboo. Smukły i elegancki, a zarazem szybki, zwrotny i dobrze uzbrojony okazał się znakomitym statkiem bojowym, perfekcyjnie łączącym estetyczne i praktyczne ideały mieszkańców planety. Do tego dzięki konstrukcji silników N-1 był statkiem przyjaznym dla środowiska, chronił więc Naboo nie tylko w sensie militarnym.
W kioskach: 10.08.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Bombowiec TIE
Nikt lepiej niż Han Solo nie wiedział, że zlekceważenie bombowca TIE i jego potężnego ładunku może być fatalne w skutkach. Gdy Sokół Millennium uciekł przed nacierającymi siłami Imperium na Hoth, a następnie wymknął się ścigającym go myśliwcom TIE w pasie asteroid, Solo postarał się znaleźć w miarę bezpieczne schronienie. Wiedział, że Imperium wyśle bombowce TIE, żeby go wykurzyć z kryjówki.
W kioskach: 24.08.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Nowoczesny myśliwiec Sojuszu Rebeliantów
Gdy Sojusz Rebeliantów postanowił wymienić starzejące się myśliwce bombardujące Y-wing, zdecydował się na nietypowy dla siebie krok: zamówił zupełnie nowy statek szturmowy. Pilotowanie B-winga było wielkim wyzwaniem i tylko najlepsi siadali za jego sterami. W rezultacie, pomimo stosunkowo małej liczby tych statków i ich awaryjności, B-wing stał się siłą, z którą należało się liczyć.
W kioskach: 07.09.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Statek Dartha Maula
Niewiele urządzeń technicznych budzi respekt Mistrzów Jedi - a tym bardziej ich lęk. Jednak nawet Jedi zawahałby się przed użyciem czegoś, co było kiedyś w posiadaniu prawdziwego Sitha, który dobrowolnie przeszedł na ciemną stronę Mocy. Osobisty statek kosmiczny Dartha Maula, groźny Infiltrator Sithów, nazwany przezeń Scimitar, nawet po jego śmierci dał się okiełznać jedynie Mistrzowi Jedi.
W kioskach: 21.09.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Transporter rozpoznawczy z lekkim uzbrojeniem
Podczas konfliktów militarnych transportery terenowe trafiały na front jako pojazdy wsparcia dla oddziałów piechoty. Większość z nich miała potężne gabaryty, wyjątkiem w tym względzie był AT-RT (All Terrain-Recon Transport). Ten dwunożny pojazd rozpoznawczy należał do najlżejszych i najmniejszych konstrukcji tego typu biorących udział w wojnach klonów. Mimo kilku słabych punktów AT-RT okazał się niezwykle skuteczną bronią w arsenale Wielkiej Armii Republiki.
W kioskach: 05.10.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec generała Kenobiego
Lekki myśliwiec przechwytujący Delta-7 typu Aethersprite wszedł do służby na krótko przed wybuchem wojen klonów. Był on najnowszym produktem z całej serii zbudowanej dla zakonu Jedi przez Kuat Systems Engineering, spółkę podległą Kuat Drive Yards. Delta-7 typu Aethersprite był szybki i zwrotny, dobrze służył zakonowi Jedi w pierwszych latach wojen klonów.
W kioskach: 19.10.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pojazd repulsorowy zwiadowców
Niewiarygodnie szybki i niezwykle zwrotny skuter repulsorowy 74-Z firmy Aratech Repulsor Company był podstawą wyposażenia oddziałów zwiadowców Imperium. 74-Z osiągał prędkość ponad 500 km/h i był uzbrojony w działko blasterowe. Pozostawał w czynnej służbie od wojen klonów aż do ustanowienia Nowej Republiki, a nawet i później.
W kioskach: 02.11.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Statek Jango i Boby Fettów
Statek Slave I jako jeden z nielicznych zasłużył sobie w Galaktyce na miano legendarnego. Był to jedyny zachowany prototyp typu Firespray-31. Wykradł go Jango Fett z kompleksu więziennego Oovo IV. Pilotowany później przez syna Jango, Bobę Fetta, Slave I zyskał równie groźną reputację jak jego właściciele. Mówiono, że niektórzy ścigani przez Bobę Fetta poddawali się na sam widok jego statku. Nieustannie modernizowany, Slave I był w pełni sprawny i śmiertelnie niebezpieczny jeszcze 70 lat po tym, jak zaczął służyć Fettom.
W kioskach: 16.11.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec generała Grievousa
Soulless One, osobisty myśliwiec generała Grievousa - dowódcy Separatystów, po raz pierwszy pojawił się w czasie bitwy na Geonosis. Był to zmodyfikowany model Belbullab-22, uważany przez cyborga-taktyka za przyszłość techniki wojskowej. Na życzenie generała statek został wyposażony w osłony i pancerz znacznie przekraczające parametry podstawowego modelu. Dzięki temu Soulless One był o wiele potężniejszy od standardowych droidów-myśliwców.
W kioskach: 30.11.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pojazd Dartha Maula
Pracując w tajnym warsztacie na Coruscant, Darth Maul przymierzał się do odpowiedniej przebudowy tego raczej niepozornie wyglądającego skutera. Znacznie zwiększył wydajność napędu i systemów Bloodfina. Zmodyfikowany skuter stał się niebezpiecznym narzędziem, które wzbogaciło i tak już pokaźny arsenał pojazdów oraz broni Sithów.
W kioskach: 14.12.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec przechwytujący
Zniszczenie Gwiazdy Śmierci podczas bitwy o Yavin wykazało, jak katastrofalne szkody może wyrządzić flocie imperialnej niewielka eskadra myśliwców sił sprzymierzonych. Imperium musiało jak najszybciej przemyśleć na nowo swoją strategię. W rezultacie zarządzono budowę szybkiego i zwrotnego myśliwca przechwytującego TIE.
W kioskach: 28.12.2011
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pojazd droidów bojowych z Federacji Handlowej
Single Trooper Aerial Platform, nazywany w skrócie STAP to jednoosobowa platforma latająca z lekkim opancerzeniem, opracowana w zakładach Baktoid Armour Workshop, a następnie włączona do uzbrojenia sił wojskowych Federacji Handlowej. Szybki STAP był zdolny unosić się kilka metrów nad ziemią, co dodatkowo zwiększało jego zwrotność. W czasie swego chrztu bojowego - inwazji na Naboo - bardzo mocno dał się we znaki siłom nieprzyjaciela.
W kioskach: 11.01.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Dwukadłubowy Chmurny Wóz
Dwukadłubowa konstrukcja i pomarańczowe malowanie były nierozerwalnie powiązane z miejscem budowy tzw. Chmurnego Wozu typu Storm IV, który z tego powodu często nazywano Chmurnym Wozem z Bespin. Ten skonstruowany w zakładach Bespin Motors szybki i lekki statek powietrzny był pojazdem służbowym sił porządkowych Miasta Chmur oraz środkiem lokomocji dla osób prywatnych.
W kioskach: 25.01.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Krocząca maszyna bojowa Wielkiej Armii Republiki
Ciężkie stąpanie potężnych maszyn All Terrain Tactical Enforcer wstrząsało ziemią na polach bitewnych już na początku wojen klonów - od pierwszych walk na Geonosis. Niewiele później AT-TE miał odegrać znaczącą rolę w siłach zbrojnych Republiki Galaktycznej, ponieważ pojazd ten był bazą dla nowej generacji maszyn kroczących, których ewolucję ukoronował model AT-AT.
W kioskach: 08.02.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Gąsienicowy gigant z Tatooine
Jeśli cokolwiek było w stanie wprawić w drżenie piaski pustyni na Tatooine, można było o to podejrzewać potężnego smoka krayt albo rozpędzone stado banth. Czasem pustynią wstrząsał też łoskot gąsienicowych podwozi olbrzymich piaskoczołgów. Klany Jawów przemierzały tymi ładownymi pojazdami powierzchnię pustynnej planety, wypatrując rozbitych statków kosmicznych, porzuconych śmigaczy bądź zabłąkanych droidów.
W kioskach: 22.02.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Krocząca maszyna bojowa Wielkiej Armii Republiki
Generał Grievous, brutalny przywódca armii droidów z epoki wojen klonów, rzadko kiedy korzystał ze zmotoryzowanych środków lokomocji. Niemniej od czasu do czasu ów cyborg wsiadał na ostrokołowiec Tsmeu-6, który był udoskonaloną wersją patrolowego pojazdu terenowego. Ten transporter bojowy o wielkiej sile uderzeniowej pozwalał mu ścigać ulubione zdobycze - rycerzy Jedi.
W kioskach: 07.03.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Nubijskie awizo dyplomatyczne klasy J
Jacht kosmiczny z Naboo - lśniący chromem, z ostrymi konturami - podkreślał majestat jego pasażerów. Była to jednostka reprezentacyjna Padmé Amidali pełniącej funkcję senator planety Naboo. W dniu, kiedy przegłosowano brzemienne w skutki utworzenie Wielkiej Armii Republiki, awizo dyplomatyczne z Naboo po raz ostatni przemykało przez poranną mgłę nad Coruscant.
W kioskach: 21.03.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Korweta koreliańska - łamacz blokady
Możliwości modernizacyjne zakładów Corellian Engineering Corporation sprawiały, że wiele statków pozostawało na służbie o wiele dłużej, niż było to przewidziane. Dobrym przykładem są korwety typu CR, z których korzystał dwór królewski z planety Alderaan. Tantive IV - pierwotnie niepozorna korweta CR70 - była środkiem lokomocji dla senatora Baila Organy jeszcze przed wybuchem wojen klonów. Później statek został przebudowany na korwetę CR90 i był wykorzystywany przez Leię Organę podczas pierwszych lat ery Imperium.
W kioskach: 04.04.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pojazd, którym R2-D2 i C-3PO uciekli na Tatooine
Jeśli jest jakakolwiek część statku, którą każdy powinien mieć, ale nikt z załogi nie chce jej użyć, to jest to zapewne kapsuła ratunkowa. Odkąd rozpoczęły się podróże w przestrzeni kosmicznej, kapsuły stały się standardowym wyposażeniem statków, podobnie jak w starożytnych czasach szalupy ratunkowe na statkach płynących przez oceany. Niektóre miały prostą konstrukcję, na ich pokładzie mieściły się jedna-dwie osoby, w innych można było pomieścić do ośmiu uciekinierów, jednak żadna z nich nie była zaprojektowana dla droidów.
W kioskach: 18.04.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Na pierwszej linii ognia
Wciągnięcie całej Galaktyki w wir wojen klonów oznaczało ogromny wysiłek ekonomiczny dla stron konfliktu. Żadna z nich nie mogła sobie pozwolić na używanie zbyt wyspecjalizowanych wielkich bojowych jednostek kosmicznych, ponieważ nigdy nie dało się przewidzieć przebiegu toczonej bitwy. Stąd też gwiezdny niszczyciel typu Venator - następca okrętu szturmowego typu Acclamator - nie został zaprojektowany wyłącznie jako jednostka bojowa zwalczająca inne statki kosmiczne, ale również jako transportowiec dla wojska, frachtowiec i eskortowiec.
W kioskach: 02.05.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Jednostka wojenna Federacji Handlowej
Zmodyfikowane frachtowce typu Lucrehulk, czyli okręty kontroli droidów, były prawie nie do odróżnienia od niebojowej wersji statku. Tylko dodatkowe anteny odbiorcze i wieże komunikacyjne zdradzały, że okręty te były jednostkami przeznaczonymi do kontrolowania armii droidów, zarówno tych na powierzchniach planet, jak i tych, które spełniały funkcję myśliwców. Właśnie ze względu na to strategiczne znaczenie statki kontroli droidów były szczególnie zagrożone atakiem przeciwnika.
W kioskach: 16.05.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Tylko dla wybranych
Myśliwce kosmiczne typu Nantex konstruowano wyłącznie dla pilotów geonosjańskich. Do akcji weszły po raz pierwszy w trakcie walk toczonych w atmosferze niegościnnej, czerwonej planety Geonosis. Wspólnie z myśliwcami typu Vulture, znanymi również jako droidy-sępy, piloci Nanteksów podczas pierwszej bitwy w wojnach klonów bezskutecznie próbowali przełamać blokadę sił republikańskich.
W kioskach: 30.05.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
As przestworzy
Na 19 lat przed bitwą o Yavin ze wszystkich zakątków Galaktyki ściągnięto Flotę Otwartego Kręgu pod rozkazami generałów Jedi - Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Flota otrzymała rozkaz porzucenia dotychczasowych zadań, aby uwolnić porwanego Wielkiego Kanclerza Palpatine’a. W planie odbicia kanclerza, który opracował Kenobi wraz ze Skywalkerem, kluczową rolę odegrały myśliwce ARC-170 pilotowane przez Siódmy Oddział złożony z klonów Jango Fetta.
W kioskach: 13.06.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Imponujący statek Amidali
Gdy Federacja Handlowa wkroczyła na Naboo, królowa Amidala nie ustawała w wysiłkach, by oswobodzić swoją macierzystą planetę. W tym też okresie królewski statek klasy J typu 327 latał na różne misje - o wiele częściej niż w minionych i późniejszych czasach. Ten w całości pokryty chromową powłoką jacht o sportowej sylwetce nie posiadał żadnego uzbrojenia.
W kioskach: 27.06.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Miażdżąca siła ostrzału
Skonstruowany przez firmę Baktoid Armour Workshop pająkowaty droid OG-9 był najprawdziwszą zmorą dla wszystkich, którzy stawali mu na drodze. Ta czteronożna, ponad siedmiometrowa machina siała grozę i przerażenie podczas wojen klonów, na które została wysłana przez Federację Handlową.
W kioskach: 11.07.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Statek szpitalny Rebeliantów
Stat Rebeliancki statek kosmiczny Redemption był zmodyfikowaną fregatą typu EF76 Nebulon-B i należał do najciężej pracujących jednostek we flocie Sojuszu. Fregata służyła na froncie i często uczestniczyła w bezpośrednich walkach w przestrzeni kosmicznej, aby ratować rebelianckich rozbitków
i zajmować się rannymi. Redemption przez wiele lat angażowała się
w walkę o wolność - do czasu gdy została zniszczona w bitwie o Endor.
W kioskach: 25.07.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Transportowiec uchodźców
Gdy Kryzys Separatystów wstrząsał Republiką Galaktyczną, wielu właścicieli frachtowców wyczuło możliwość łatwego zarobku. W wielkim pośpiechu zmieniali wyposażenie swoich statków kursujących na kosmicznych szlakach na i z Coruscant, aby zarobić na niedoli wywłaszczonych i zrozpaczonych uchodźców. Jedną z takich przebudowanych jednostek był Jendirian Valley,
frachtowiec kosmiczny AA-9.
W kioskach: 08.08.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Uniwersalny transporter zwiadowczy
AT-ST został zaprojektowany w czasie wojen klonów przez firmę Rothana Heavy Engineering. Później imperialne siły zbrojne używały tych maszyn w całej Galaktyce do misji zwiadowczych i patrolowych, jak również do konwojowania pojazdów naziemnych, żołnierzy i VIP-ów. Nie bez powodu szybki i dobrze uzbrojony AT-ST budził grozę wśród wrogów Imperium.
W kioskach: 22.08.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Potężna machina artyleryjska
Droid-czołg IG-227 typu Hailfire - już na długo przed udziałem w bitwie o Geonosis - stanowił główny filar sił zbrojnych Intergalaktycznego Klanu Bankowego. Instytucja ta używała tego typu droida jako elementu zastraszającego przy ściąganiu długów, jak również do ochrony obiektów oraz personelu IKB. W bitwie rozpoczynającej wojny klonów droidy Hailfire potrafiły likwidować całe szeregi żołnierzy-klonów, a celnym ostrzałem rakietowym zniszczyły niejeden potężny transporter AT-TE.
W kioskach: 05.09.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Groźny flagowiec Separatystów
Gdy Anakin Skywalker przyczynił się do zniszczenia Malevolence’a, który był pierwszym flagowcem Grievousa, Darth Sidious osobiście rozkazał przekazać swemu generałowi Invisible Hand. Jednostka typu Providence już wkrótce stała się postrachem całej Galaktyki - w czasie wojen klonów dowodził nią nie tylko Grievous, ale również hrabia Dooku.
W kioskach: 19.09.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Skuter żołnierzy-klonów
Skutery repulsorowe komandosów-zwiadowców - Advanced Recon Commandos (ARC) - były używane podczas akcji w wielu regionach - w lasach planety Kashyyyk i lodowych pustyniach Orto Plutonii, jak również w czeluściach ulic między drapaczami chmur na Coruscant albo Christophis oraz na pustkowiach Saleucami. Te szybkie i zwrotne pojazdy potrafiły dopasowywać się niemal do wszystkich warunków terenowych i klimatycznych. Jednak gdy nastały czasy Imperium, zastąpiono je tańszym modelem 74-Z.
W kioskach: 03.10.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pustynna wyścigówka Larsów
Skuter odrzutowo-repulsorowy typu Zephyr-G został wyprodukowany przez firmę Mobquet Swoops and Speeders około 30 lat przed wybuchem wojen klonów. Jego pierwotnym przeznaczeniem były wyścigi, lecz okazało się,
że tę maszynę dawało się łatwo modyfikować do bardziej praktycznych zastosowań.
W kioskach: 17.10.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Transporter szturmowy armii klonów
Masywny, potężnie uzbrojony i opancerzony transporter HAVw A6 Juggernaut, zwany także turbo czołgiem, był jednym z najpotężniejszych pojazdów, które w czasie wojen klonów zostały rzucone przez Republikę na pola walki. Mimo dość niezgrabnego wyglądu Juggernaut HAVw A6 wywarł ogromny wpływ na rozwój kolejnych generacji uzbrojenia - przede wszystkim na imperialne bojowe maszyny kroczące AT-AT.
W kioskach: 31.10.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Inteligentny myśliwiec kosmiczny
Od czasów blokady Naboo zabójcze droideki stały się prawdziwą zmorą
dla republikańskich oddziałów lądowych. Także droidy-myśliwce Tri zaprojektowane przez firmę Colicoid Creation Nest - tę samą, która stworzyła droideki - okazały się ogromnym sukcesem. Te siejące postrach, w pełni zautomatyzowane myśliwce osiągały w walce w przestrzeni kosmicznej taką samą skuteczność jak niszczycielskie droidy naziemne.
W kioskach: 14.11.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
W służbie Imperium
Chociaż od zawsze kojarzono go z Sojuszem, średni transportowiec GR-75 był już o wiele wcześniej wykorzystywany w roli „konia roboczego” na wszystkich szlakach handlowych Galaktyki. Składał się zasadniczo tylko
z kadłuba i napędu. Stocznia Gallofree Yards Inc. zaprojektowała ten statek
z przeznaczeniem do transportu towarowego między kosmoportami,
lecz na służbie u Rebeliantów GR-75 wykonał o wiele więcej zadań.
W kioskach: 28.11.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Czołg Federacji Handlowej
AAT - repulsorowy opancerzony czołg szturmowy, zaprojektowany
i zbudowany przez Baktoid Armour Workshop, był typowym produktem tej firmy dla Federacji Handlowej. AAT, jak wiele produktów tej fabryki, miał kształt na poły zoomorficzny i był świetnie uzbrojony oraz opancerzony. Nawet pod kontrolą droidów bojowych B1 był efektywną bronią, zwłaszcza gdy czołgi bojowe tego typu były używane w wielkiej liczbie.
W kioskach: 12.12.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Transportowiec armii republikańskiej
Pojazdy typu Low Altitude Assault Transport (LAAT - transportowiec szturmowy niskiego pułapu), zwane także kanonierkami republikańskimi, były wszechobecne podczas wojen klonów. Dlatego stały się niejako „wizytówką” republikańskiej machiny wojennej - w takim samym stopniu
jak żołnierze-klony, którzy służyli na ich pokładach.
W kioskach: 27.12.2012
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Transport na ciężkie czasy
Padmé Amidala jako nabooańska delegatka do Senatu, miała do wyboru kilka statków kosmicznych zarezerwowanych dla dworu w Theed. Oprócz królewskiego jachtu mogła także korzystać z większego i lepiej wyposażonego gwiezdnego skiffa klasy J. Jak wiele konstrukcji z tego okresu miał on chromowe wykończenie powłok. Jego potężne silniki umożliwiały szybką ucieczkę, a jeśli to by zawiodło, do obrony pozostawały mu działa laserowe.
W kioskach: 09.01.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Egzekutor w służbie Gildii
Sojusz Korporacyjny znany był ze swojej brutalności. Jego agresywną „politykę biznesową” na Rubieżach Zewnętrznych uosabiały droidy NR-N99 typu Persuader. Maszyny te wchodziły do akcji zawsze tam, gdzie ktokolwiek ośmielił się przeciwstawiać łupieżczej polityce Sojuszu. W czasie wojen klonów droidy-czołgi były budzącym strach dodatkiem do sił Separatystów.
W kioskach: 23.01.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pojazd łowczyni nagród Zam Wesell
Prawie wszyscy łowcy nagród korzystali z pojazdów, które przypadkowo trafiały w ich ręce. Jednak gdy czasem wpadał im w oko jakiś szczególny środek lokomocji, wówczas zdobywali go mniej lub bardziej legalnie i zmieniali według własnych upodobań. Przerobiony przez Zam Wesell aerośmigacz wyglądał równie chłodno i bezuczuciowo jak jego właścicielka z gatunku Clawdite.
W kioskach: 06.02.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Aerośmigacz z Tatooine
T-16 Skyhopper (Skoczek) to jeden z najbardziej popularnych spośród wszystkich pojazdów. Można było go zobaczyć na wielu planetach Galaktyki. Wielu najlepszych pilotów latających na myśliwcach kosmicznych Sojuszu Rebeliantów już jako nastolatkowie zdobywali pierwsze doświadczenia właśnie za sterami Skyhopperów. Można więc powiedzieć, że Skyhopper T-16 przyczynił się do ocalenia Galaktyki przed zakusami Imperium.
W kioskach: 20.02.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Wsparcie floty Rebelii
Decyzja Kalamarian o przyłączeniu się do przymierza przeciwko Imperatorowi Palpatine’owi wyznaczyła punkt zwrotny w historii Sojuszu. Kalamarianie wyparli imperialnego agresora ze swojego świata i zaczęli przebudowywać własne eleganckie kosmiczne liniowce pasażerskie na okręty wojenne. Pojazdy te stanowiły trzon rebelianckiej floty - nie tylko w bitwie o Endor.
W kioskach: 06.03.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Płaszczkopodona łódź podwodna
Gunganie z planety Naboo uchodzili za wyśmienitych pływaków. W akwenach, które otaczały ich siedliska, czuli się niemal jak ryby w wodzie. Do bezpiecznego pokonywania większych odległości Gunganie wykorzystywali podwodne pojazdy, ponieważ w głębinach nabooańskich wód czyhało mnóstwo groźnych bestii.
W kioskach: 20.03.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec pilotów-klonów
Kompaktowy myśliwiec kosmiczny V-wing został zaprojektowany dla floty Republiki. Potrzebna jej była szybka i zwrotna maszyna, skutecznie walcząca w przestrzeni kosmicznej i dająca się produkować seryjnie. Przyszedł czas, że pilotujący je żołnierze-klony nie tylko musieli mierzyć się z latającymi droidami bojowymi przeciwnika, ale również dotrzymywać kroku posiadającym niezwykłe umiejętności generałom Jedi.
W kioskach: 03.04.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Pustynny pojazd farmerów wilgoci
Młody Luke Skywalker musiał dość długo przekonywać swego wujka, Owena, do rzucenia kredytami na zdezelowany śmigacz SoroSuub X-34. Jedynie dzięki talentowi mechanika Luke był w stanie utrzymywać śmigacz na chodzie w surowym klimacie pustynnej planety Tatooine.
W kioskach: 17.04.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Galaktyczna ciężarówka
Skiff zbudowała ta sama firma, która skonstruowała dla Hutta Jabby luksusową barkę - Khetannę. Jabba używał dwóch zmodyfikowanych skiffów towarowych do przewozu więźniów i strażników do Wielkiej Jamy Carkoon. Mimo że jednostka miała stosunkowo ograniczoną manewrowość, była jednak na tyle szybka, by dotrzymywać kroku barce.
W kioskach: 02.05.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Okręt flagowy Eskadry Śmierci
Gwiezdny superniszczyciel Executor powstawał w tajemnicy i był pierwszym tego typu statkiem. Jego oficjalne rozmiary i przeznaczenie ukryte zostały w dezinformacyjnym szumie. Jednostka licząca niewiarygodną długość 19 kilometrów miała być okrętem flagowym Dartha Vadera, który chciał zadać Sojuszowi miażdżący cios.
W kioskach: 15.05.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Myśliwiec Konfederacji Niezależnych Systemów
Droid typu Vulture należał do myśliwców używanych najczęściej przez Konfederację Niezależnych Systemów. Jego popularność dorównywała droidowi bojowemu B1, który był najbardziej rozpowszechnionym typem droida używanym przez Separatystów na wielu planetach w trakcie wojen klonów. Droidy typu Vulture, wypuszczane w wielkich ławicach, stwarzały poważne zagrożenie.
W kioskach: 29.05.2013
Kolejny numer co 2 tygodnie w środę w kioskach!


 
Koniec kolekcji!